MAS pro VÁS

přehled služeb, které pro vás zajišťuje MAS

M-EKIS

Jedná se o mobilní službu v rámci území  MAS SKCH - poradce přijede po domluvě za vámi a na základě zvoleného typu konzultace, které jsou hrazeny z projektu, proto ji máte ZDARMA, vám doporučí vhodná energetická opatření na míru pro vaši nemovitost i finanční možnosti.

Pro bližší informace klikněte na tlačítko vpravo.


SECAP

V souladu s naší střednědobou strategií Chráníme svůj životní prostor II zajišťujeme pro své členy vypracování Akčního plánu pro udržitelnou energii a klima (tzv. SECAP)

Jedná se o stěžejní střešní dokument, který obsahuje odborné návrhy  konkrétních opatření v oblasti klimatu a energetiky, díky kterým zapojené obce  splní  své povinné cíle v oblasti snižování emisí jak v souladu s národními cíli, tak s cíli výrazné evropské iniciativy zaměřené na orgány místní a regionální správy, které se dobrovolně zavázaly ke zvýšení energetické účinnosti a používání obnovitelných zdrojů energie  na území, jež spravují.  

Více o problematice - Pakt starostů a primátorů

Pro další informace klikněte na tlačítko vpravo.


AKTUÁLNĚ

IEA Evropské unii předkládá desetibodový plán, jak snížit závislost na ruských dodávkách o více než třetinu a zároveň podpořit evropskou zelenou dohodu, s nouzovými možnostmi dalšího postupu.

 

Celý článek naleznete ZDE.


Zajímavé odkazy